background image

Вимблдон во знакот на Вилијамс

Само неколку часа по освојувањето на рекордната 22. Грен Слем титула, Серена Вилијамс заедно со сестрата Венус триумфираше и во натпреварот на двојки на Вимблдон. Секаква дебата за тоа која тенисерка е најдобра, во моментов е непотребна.

09-јул-2016 22:03