background image

Серена без градник ги „збесна“ фановите

Најдобрата светска тенисерка Серена Вилијамс вчера лесно оствари победа и дојде до ново финале на Вимблдон.Серена со 6:1 и 6:0 ја декласира Елена Веснина во полуфиналето на Вимблдон одигрувајќи врвен меч.

Сепак проѕирната спортска хаљина под која немаше градник е она заради кое пишуваа медиумите ден подоцна.

„За време на мечот ги гледав само брадавиците на Серена“, напиша еден корисник на Твитер.

Поедини фанови тврдеа дека не можеле да го следат мечот затоа што градите на Серена им го одвлекувале вниманието.

08-јул-2016 10:46