background image

Троицки: Судија, идиоте

Српскиот тенисер Виктор Троицки ги загуби живците во финишот на мечот со Алберто Рамос, кој го загуби со 3-2 во сетови.Шпанецот на 5:3 сервираше за победа, а при резултат 30:30 линискиот судија викна аут за првиот сервис, а главниот судија Дамијано Торела направи корекција.

Тоа беше причина Троицки да збесне: Ти си најлошиот судија на свет. Ужасен си знаеш ли што направи. Денес ништо не виде, 30 грешки направи. Вистински идиот си!“, грмеше Троицки.

Србинот за својот испад најверојатно ќе биде парично казнет.

30-јун-2016 19:16