background image

Како славеше Ѓоковиќ?

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на интересен начин ја прослави титулата на Ролан Гарос.Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос триумфира над Енди Мареј и го освои единствениот Грен слем трофеј кој му недостасуваше.

По победата со пријателите и семејството седна во автомобил, се возеше низ Париз и заедно со најблиските уживаше во песните на Gipsy Kings. На социјалните мрежи објави видео и го подели со навивачите славјето во како што вели еден од најубавите градови на светот.

06-јун-2016 10:08