background image

Фелпс се мотивираше со рап

Мајкл Фелпс доминираше на Олимписките игри во Рио каде стигна до 28. медал.Пред една трка имаше интересен и лут израз на лицето, а гостувајќи на доделувањето на МТВ наградите, американскиот пливач откри која песна ја слушал.

„Не постои рапер кој повеќе ме инспирира од Future“, рече Фелпс и откри дека песната што ја слушал е Stick Talk.

30-авг-2016 13:00