background image

Епски одбојкарски поен

Веројатно еден од најспектакуларните поени во одбојката беше виден на полуфиналниот меч од Светската лига меѓу Србија и Италија.



Дури 42 допири со топката имаа одбојкарите на Србија и Италија во петтиот сет, а поенот на крајот им припадна на Србите, кои тоа им донесе голема самодоверба, па триумфираа со 15:11 за конечни 3-2 во сетови и пласман во финале.

17-јул-2016 12:00