background image

Како вардарки го прославија пласманот на Ф4?

Ракометарките на Вардар се пласираа на Ф4 во Будимпешта.Иако во реваншот загубија со 28:26, предноста од 14 гола од првиот меч беше повеќе од доволна за големо славје во соблекувалната. На Ф4 покрај Вардар ќе играат и Букурешт, Ѓер и Будуќност.
 

11-апр-2016 10:30