background image

Формула 1 во сенка на судирот на Магнусен

Нико Розберг победи на белгиското ГП, но оваа трка ќе остане запомнета по страшниот судир на Кевин Магнусен, кој потполно го уништи својот болид во шестиот круг.

28-авг-2016 17:13