background image

Топ 100 потези во НБА

Многу срушени рекорди, прекрасни потези и атракции имаше во минатата сезона во НБА лигата.Стеф Кари со своите вонсериски потези често ја оставаше публиката со подзинати усти, легендите Коби Брајант и Тим Данкан се повлекоа од активно играње, а потегот на сезоната е во изведба на „кралот“ Леброн Џејмс чија блокада Андре Игудала се уште ќе ја памети.
 

25-јул-2016 16:00