background image

Децата на Барса ја покажаа својата големина

Додека Пике и Рамос се препукуваат, децата на Барселона го воодушевија светот со прекрасен гест.Во финалето на Светскиот Челинџ куп за деца до 12 години, Барселона ја победи јапонската Омија со 1:0. Младите јапонски надежи по мечот се расплакаа, а нивните противници од другата страна ги тешеа. Прво тоа, па потоа славје. Со тоа го оправдаа клупскиот слоган „mes que un club“ (повеќе од клуб).

 

30-авг-2016 12:00