background image

Ракитиќ и донесе победа на Барса

Фудбалерите на Барселона славеа минимално на гостувањето на Сан Мамеш во Билбао над Атлетик со 1:0.Фудбалерите на Барселона славеа минимално на гостувањето на Сан Мамеш во Билбао над Атлетик со 1:0.

Трите бода за четата на Луис Енрике на тешкото гостување му ги донесе Иван Ракитиќ. Арда Туран одлично асистираше до Хрватот во 21. минута кој со глава ја смести топката во мрежата на Билбао.

По две кола актуелниот шампион има максимален учинок, додека Атлетик Билбао се уште нема освоено бод.

29-авг-2016 9:00