background image

„Месијата“ на Мурињо

Иако според сите најави Маркус Рошворд требаше да отпадне од тимот на Манчестер јунајтед, тој на својот тренер Жозе Мурињо му донесе триумф против Хал, во 93. минута од натпреварот.

28-авг-2016 8:46